Język to Twój paszport. Ucz się języków!

Dlaczego, angielski w Oxford

Na angielski do Oxfordu chodzę od kiedy pamiętam. To magiczne miejsce – tak wspaniałej, przyjaznej atmosfery nie doświadczyłam nigdzie indziej. W tym roku uczestniczyłam w kursie obejmującym naukę języka angielskiego na poziomie akademickim.

Podczas kursu udało mi się opanować wiele niezwykle praktycznych umiejętności językowych, które z pewnością wykorzystam w przyszłości.

Każde zajęcia opierały się na analizie słownictwa wykorzystywanego w środowiskach akademickich. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo dołączać do tekstów źródła (harwardzki styl przypisów) niezbędny podczas tworzenia dłuższych wypowiedzi pisemnych. W trakcie kursu nauczyłam się także jak przygotować interesującą prezentację na poziomie uniwersyteckim. Omówiliśmy dokładnie strukturę dobrej prezentacji. Lektor dawał nam pomocne wskazówki dotyczące prawidłowego przygotowania i omówienia slajdów.

Ważnym elementem każdych zajęć było odsłuchiwanie fragmentów wykładów z prestiżowych, brytyjskich uniwersytetów, takich jak University of Oxford czy University of Sheffield oraz odpowiadanie na pytania dotyczące poruszanych w nich tematów.

Zwykle pod koniec zajęć oglądaliśmy krótkie filmiki edukacyjne lub stand-upy, takie jak TedEd lub TedTalks i rozmawialiśmy na ich temat.

Moją ulubioną częścią każdej lekcji było rozwiązywanie quizów powiązanych z tematem. Zmagania ze znalezieniem odpowiedzi na trudne pytania okazały się być świetną rozrywką oraz idealnym sposobem na odpoczynek między innymi częściami zajęć.

Zwieńczeniem zajęć było czytanie literatury angielskiej – w tym roku wybraliśmy „Wielkie Nadzieje” Charlesa Dickensa.

Każdym zajęciom towarzyszyła ożywiona dyskusja – rozmawialiśmy o aktualnych wydarzeniach na świecie, poruszane były także tematy ochrony środowiska, wpływu technologii na życie człowieka, sztuki, literatury i wiele innych. Właśnie dzięki nim nabrałam swobody w posługiwaniu się językiem i wyrażaniu swoich opinii.

Dowiedzieliśmy się także wiele na temat systemu edukacji w Wielkiej Brytanii, cenne były też informacje na temat kultury krajów anglojęzycznych.

W ramach pracy domowej zajmowaliśmy się pisaniem długiego eseju na wybrany temat, co nie było łatwe, ale bardzo rozwijające.

Warto podkreślić, że lektor był zawsze świetnie przygotowany do zajęć – to właśnie jego zaangażowanie sprawiło, że nauka była taką przyjemnością.

Kurs realizowałam w dwuosobowej grupie, co było miłym odstępstwem od dotychczas indywidualnych zajęć. Poznałam na zajęciach bardzo dobrego kolegę z którym mam nadzieję utrzymywać kontakt w przyszłości.

Ostatnie zajęcia i pożegnanie na czas wakacji było dla mnie naprawdę bardzo trudne. Myśl, że przez najbliższe 2 miesiące nie będę mogła kontynuować zajęć jest przytłaczająca.

Uwielbiam zajęcia w „Oxfordzie” – dają mi one wiele radości, pozwalają na realizowanie swoich ambicji, rozwijanie zainteresowań. Z pewnością będę uczestniczyć w zajęciach w przyszłym roku i serdecznie polecam ten kurs wszystkim, którzy chcieliby udoskonalić swój angielski !  MARIA B. 16 lat

Wróć