Język to Twój paszport. Ucz się języków!

Przemyślenia, podsumowania

Szanowni Rodzice i Słuchacze

Szkoła Oxford Learning Center istnieje na rynku radomskim od 1994 roku. Dwadzieścia sześć lat nauczania języka angielskiego i po raz dwudziesty szósty zwracam się do Państwa listownie, aby przekazać nasze przemyślenia/podsumowania dotyczące minionego roku szkolnego.
Zapewne zgodzicie się Państwo z nami, że ten rok był wyjątkowy, pisząc te słowa mam na myśli bardzo trudny, pełen wyzwań zarówno dla Państwa, naszych słuchaczy jak i dla nas. Od dnia ogłoszenia komunikatu przez premiera o zamknięciu szkół zadawaliśmy sobie mnóstwo pytań. Najważniejsze dotyczyły naszych słuchaczy, czy będą chcieli uczestniczyć w zajęciach on-line ? Jaka będzie frekwencja ? Czy Ci młodsi poradzą sobie z obsługą komputera i dołączą do zajęć ? Jak będzie funkcjonował internet
Również martwiliśmy się o naszych lektorów anglojęzycznych, jak zareagują na ogłoszenie pandemii ? Czy wyjadą od razu, czy zostaną ? Kolejne pytania dotyczyły wyboru platformy e-learningowej, pierwsza nie była dobrym wyborem, szybko podjęliśmy decyzję o zmianie, a co ze szkoleniem kadry, przecież na wszystko jest potrzebny czas. Niektóre z naszych obaw sprawdziły się, w pierwszym tygodniu pandemii wyjechał jeden lektor, później drugi.
Podczas dołączania do lekcji bardzo wielu słuchaczy potrzebowało pomocy sprawnych sekretarek. Z podziwem obserwowałam jak przeprowadzały dziesiątki rozmów telefonicznych dziennie. Gdy już słuchacze nie potrzebowali pomocy w dołączaniu do lekcji Panie sekretarki nadal dzwoniły do Nich, aby dowiedzieć się dlaczego uczniowie nie przystąpili do zajęć i w razie potrzeby rozwiać różne inne Ich obawy. Podczas tego trudnego okresu zmierzyliśmy się również z potrzebą zatrudnienia nowych lektorów anglojęzycznych, dokonaliśmy tego, mimo że czasu nie było wiele. Zatrudniliśmy wspaniałych native speakerów z doświadczeniem w nauczaniu on-line.
Potrafimy szybko podejmować decyzje, aby nasi słuchacze czuli się bezpiecznie i mieli pewność że uczęszczają do szkoły, która potrafi odnaleźć się nawet w najcięższych sytuacjach kryzysowych. Wszyscy nasi wieloletni lektorzy na czele z Panią metodyk dawali z siebie wszystko poświęcając swój prywatny czas i zdrowie, aby zagwarantować naszym słuchaczom ciągłość i efektywność zajęć. Dla niektórych słuchaczy trudno było zaakceptować zmieniających się lektorów, wiedzieliśmy o tym, ale nie mieliśmy wyboru z uwagi na zmiany, na które nie mieliśmy wpływu. Czasami powodem była niedostępność lektorów w czasie odpowiadającym słuchaczom, czasami chodziło o dostępność Państwa w domu o określonych godzinach, również plany w szkołach publicznych zmieniały się, więc my również musieliśmy się dostosowywać. Dokonując tych zmian zawsze mieliśmy na uwadze zadowolenie Państwa i naszych słuchaczy.


Pisząc dzisiaj ten list mogę powiedzieć, że to wszystko jest już za nami, platforma e-learningowa sprawdza się, wybrane metody nauczania również, zatrudniliśmy wspaniałych anglojęzycznych lektorów, wszyscy nasi lektorzy świetnie radzą sobie z prowadzeniem zajęć on-line tylko czasami zawodzi internet , ale na to nie mamy wpływu, uczniowie przystępują do zajęć i uczestniczą w nich z dużym zaangażowaniem, jest dużo lepsza frekwencja, jak wówczas gdy przychodzili do nas do Oxford. Wybraliśmy ciekawą aplikację do nauczania młodszych słuchaczy, jesteśmy po testach sprawdzających, przeprowadzonych on-line, wyniki satysfakcjonują nas, ogólnie efektywność zajęć została utrzymana i jest na wysokim poziomie. Podsumowując, daliśmy sobie radę i właśnie zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. Teraz już chyba nic nie może nas zaskoczyć zgodnie z powiedzeniem : Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.


Jeśli Państwo również uważacie, że poradziliśmy sobie w tym tak, ciężkim okresie i sprawdziliśmy się po raz kolejny to prosimy o kontynuację z nami.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 1 czerwca od godziny 11.00 do 19.00 każdego dnia, przygotowani do zapisów na kolejny rok szkolny 2020/2021

Najatrakcyjniejsze rabaty proponujemy dla zapisujących się w czerwcu. Zapraszamy do siedziby szkoły lub do kontaktu telefonicznego.

Z poważaniem
Jolanta Gorzkowska - Dyrektor Oxford Learning Center

Wróć